Hakkımızda

GENEL BAKIŞ

Hangi sorunu yaşarlarsa yaşasınlar tüm müvekkillerimiz hak ettikleri saygıyı görmeli ve yaşamları bu sorundan etkilenmeden devam etmelidir. Aslında bir nevi sorunu devretme ve devralma yaşanmalıdır. Müvekkil sorun ile ilgili tüm kişi ve kurumlara iletişimini avukatına devrederek, soruna ilişkin eylem ve tavırlardan izole edilerek yaşamından olumsuz bir durumu çıkartmış olmalıdır. Bu ister bir ceza davası ister bir hukuk davası olsun amaç aynıdır.

TARİHÇE

Alnıak Hukuk Bürosu, 26 yıl önce Av.Tuncay ALNIAK ve Av.Hülya ALNIAK tarafından kurulmuştur. Daha sonra Av.Ezgi Ecem ALNIAK’ın katılımı ana ofis oluşmuştur. Çözüm ortaklarımızın süreklilik arz etmeyen ve iş birliğini genişletme amacı taşımayan fiili destekleri ve katılımları ile genel hukuk alanlarının yanı sıra özellikle ceza hukuku, petrol hukuku, biyogüvenlik hukuku, sağlık hukuku, sigorta ve tazminat hukuku, iş hukuku sağlık hukuku, tüketici hukuku, tahkim hukuku ve taşımacılık hukuku alanlarında öne çıkan birikim ve tecrübelere sahiptir.

#

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK. YALNIZ HUKUK DEĞİL !


Bir hukuk bürosu olarak hukuk dışındaki önceliğimiz kente ve ülkeye karşı olan sorumluluğumuzun yerine getirilmesidir. Bunun için belirlenmiş ve zorunlu bir zaman diliminin kurumsal sosyal sorumluluk saatleri olarak ayrılmasının ve beyan edilmesinin gerekliliğine inanmaktayız. Bunun için kendi içimizde bunu bir program ve bir hedef haline getirmeye çalışıyoruz. Paydası toplum ve özellikle çocuk olan tüm sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu bilinç içindeki tüm aktörlerle de işbirliğine açığız.
Bireyin adalete erişimi ve hukukun üstünlüğü destekleyerek bu konudaki tüm çalışmalara karşılıksız ve koşulsuz destek vermekteyiz. Bununla birlikte faaliyet alanı özellikle çocuk olan tüm kurum ve kuruluşların çalışmalarına gönüllü olarak katılarak, Lösev ve Tema gönüllüsü ve bağışçısı, Darüşşafaka bağışçısı olan meslektaşlarımız ile de gurur duyuyoruz.

#